18 Paź 2021
aktualnościRozwój technologii i Przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT) daje coraz więcej nowych możliwości. Firmy mając dostęp do informacji, są w stanie podejmować trafne decyzje biznesowe i optymalizować najbardziej istotne procesy. Jednym z nich jest potrzeba obniżania kosztów operacyjnych oraz zwiększania wydajności pracy.
Zobaczcie case study wdrożenia monitorowania maszyn na przykładzie firm z branż: produkcyjnej, usługowej, drukarskiej.
Wdrożenie systemu do monitorowania spawarek w połączeniu z dodatkowym systemem premiowym, zwiększyło średnią wydajność spawania o ponad 112% (z zachowaniem takich samych kosztów i to w ciągu zaledwie 3 miesięcy). Gigantyczny wzrost wydajności umożliwił realizację dodatkowych zleceń i generowania dodatkowych przychodów.
Monitorowanie spawarek
Zgodnie z ustaleniami z podwykonawcą, firma płaciła ryczałtem za 4,5h sprzątania na dobę jedną maszyną sprzątającą. Dzięki zamontowaniu monitoringu wykryto, że realnie maszyna sprzątająca pracowała średnio 3,2h na dobę. Zleceniodawca przepłacał aż o 31%!
Monitorowanie szorowarek do podłóg
Jeden z naszych klientów monitorował czas pracy oraz zużycie prądu. Okazało się, że rzeczywisty czas pracy urządzenia nie był adekwatny do poniesionych kosztów za zużycie energii elektrycznej.
Monitorowanie zużycia energii
Z naszych doświadczeń wynika, że objęcie monitoringiem pracowników wpływa na zwiększenie wydajności pracy. Premiowani na podstawie realnego zaangażowania w pracę pracownicy stanowią dużą korzyść dla firmy.
Monitorowanie czasu pracy
Jeden z naszych klientów potrzebował trzech maszyn sprzątających do wykonania usługi sprzątania na terenie dużego obiektu handlowego. Dzięki wdrożeniu rozwiązania i2M do monitorowania maszyn, klient zaobserwował, że będzie w stanie wykonać usługę mniejszą ilością maszyn. Podjęcie trafnej decyzji biznesowej możliwe było w oparciu o pozyskane dane z monitorowania.
Monitorowanie czasu pracy szorowarek do podłóg
Jednym z naszych klientów jest drukarnia. W ciągu 3 miesięcy, firma poza zwiększeniem wydajności pracy maszyn o 94%, poprawiła także czas pracy pracowników. Dzięki monitorowaniu, wyeliminowany został klient problem lokalizowania pracowników.
Monitorowanie czasu pracy i pracowników
W maszynach sprzątających i innych maszynach zasilanych bateryjnie, jednym z najdroższych elementów są baterie. Ich koszt waha się od 1000 zł do nawet 12 000 zł. Baterie mają określoną odgórnie kulturę pracy i ilość cykli ładowania. Jeżeli baterie ładowane są zbyt często i zbyt krótko, zamiast służyć 3 lata, pracują tylko 1 rok. Dzięki rozwiązaniom i2M, jesteśmy w stanie na bieżąco weryfikować czy baterie są poprawnie ładowane. Mając dostęp do informacji, firma może podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze związane z ich wcześniejszym eksploatacją.
Monitorowanie czasu ładowania maszyn w szorowarkach do podłóg
Podczas monitorowania pozycji spawarek używanych przy budowie jednego z bloków energetycznych w elektrowni, osoba odpowiedzialna za maszyny dostała alarm o pojawieniu się spawarki poza obszarem budowy. Okazało się, że zatrudnieni w tej firmie spawacze, wykonywali dodatkowe zlecenia na sprzęcie firmowym.
Monitorowanie lokalizacji pracy spawarek
Wykrycie nieadekwatnego stosunku czasu pracy spawarki do jej ładowania (spawarka przez cały miesiąc tj. 720 h była podłączona do sieci, czas spawania w tym okresie wyniósł 2h 42m).
Monitorowanie czasu pracy spawarek
Oszczędność wynikająca z braku konieczności ręcznego raportowania pracy maszyn i ich operatorów. Raporty tworzone są automatycznie w danym przedziale czasowym.
Porównanie czasu pracy lasera w stosunku do zużycia energii elektrycznej na przykładowej wycinarce. Dzięki monitorowaniu czasu pracy oraz zużycia energii, Maszyna marnuje energię w dni, kiedy nie pracuje.
Monitorowanie czasu pracy lasera
Monitoring maszyn i ich operatorów ułatwił zwiększenie wydajności pracy i zoptymalizowanie kosztów operacyjnych. Automatyzacja raportowania i alarmowania powoduje, że managerowie mają więcej czasu na inne obowiązki.